4 Mevsim Kocaeli 10. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın ödülleri verildi

4 Mevsim Kocaeli 10. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın ödülleri verildi

4 Mevsim Kocaeli 10 Ulusal Fotoğraf Yarışması’na katılarak Kocaeli’yi en iyi anlatan fotoğraf sahiplerine ödülleri verildi. Kocaeli’yi anlatan fotoğraflar 10 gün boyunca Ormanya ve Kongre Merkezinde sergilenecek.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve KASK işbirliğinde 12 ilçesiyle birlikte Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek kentimizin tanınmasını sağlamak amacı ile düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli 10. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ve sergisi Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

923 kişinin toplam 3 bin 331 adet fotoğraf ile katıldığı yarışmada 4 kategoride 20 eser derece alırken 100 eser de sergileme ve satın almaya layık bulundu. Turizm Şehri Kocaeli temasıyla onuncu kez düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Kocaeli’nin bilinmeyen birçok köşesi amatör ve profesyonel fotoğrafçıların gözünden çıkan fotoğraflarla yarıştı.

ÖDÜL ALANLAR

4 Mevsim Kocaeli 10 Ulusal Fotoğraf Yarışmasında 4 ayrı kategori altında fotoğraflar değerlendirildi. Kocaeli’nde Yaban Hayat kategorisinde Erkan Üskan (Yalı Çapkını), Kocaeli’nde Doğa ve Macera kategorisinde Murat İbranoğlu (Derince), Kocaeli’nde Kültürel Zenginlik kategorisinde Melih Sular (Saatçi Mikail), Kocaeli’nde Tarihi ve Kültürel Yapılar kategorisinde Mustafa Kocakoç (Kapı) fotoğraflarıyla birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Kocaeli’nde Yaban Hayat, Kocaeli’nde Doğa ve Macera, Kocaeli’nde Kültürel Zenginlik, Kocaeli’nde Tarihi ve Kültürel Yapılar kategorilerinde başvuru yapan yarışmacılar her kategoriden en fazla 5 fotoğrafla yarışmaya katıldı. Her bir kategori için birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verildi. 1000 TL tutarında 2 mansiyon ödülü ve satın almaya değer bulunan fotoğraflar içinde 200 TL ödeme yapıldı. Ödül alan ve satın alınan fotoğraflar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arşivine alındı.

 


Haber Kaynak : İGFA