E-Posta Gönderirken Ip Adresi Nasıl Gizlenir?

Bilgi güvenliği ve mahremiyet, e-posta gönderirken de dahil olmak üzere, interneti kullanırken herkesin önemsediği bir şeydir.

Bilgi güvenliği ve mahremiyet, e-posta gönderirken de dahil olmak üzere, interneti kullanırken herkesin önemsediği bir şeydir. Farklı bir ad ve e-posta adresi kullansanız bile e-postanız gönderildiğinde anonim kalamazsınız.

Bunun nedeni, bir e-posta gönderdiğinizde, IP adresinizin e-postaya eklenmesi ve teknik açıdan bilgili kişilerin nerede olduğunuzu bulmak için IP'nizi takip edebilmesidir. Bu nedenle, bazı durumlarda e-posta gönderirken IP'yi gizlemelisiniz. E-posta gönderirken ipinizi gizlemenin işte 3 yolu;
 
Yöntem 1: Bir VPN Yazılımı Kullanın

E-posta gönderirken IP'nizi gizlemenin en iyi yollarından biri bir VPN hizmeti kullanmaktır. Android ve iOS tarafından sunulan epeyce VPN hizmeti var. Ancak, saygın operatörlerin VPN hizmetlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Google Play Store’da ve iOS Markette VPN Yazılımı diye aratırsanız karşınıza birçok VPN uygulaması çıkmaktadır.
VPN, verilerinizin her zaman gizli kalmasını sağlamak için trafiğinizi şifrelediği için harika bir çözümdür.

Yöntem 2: Tor Tarayıcısını Kullanın

Tor, VPN'e benzer, ancak fark, Tor'un verilerinizi doğrudan tek bir sunucuya bağlanmak yerine birden çok sunucuya yaymasıdır. Tor ağının bir parçası olmak istiyorsanız, Tor tarayıcısını indirmeniz ve kullanmanız gerekir. Buda güvenli bir seçenektir.

Yöntem 3: Proxy Sunucusunu Kullanın

Proxy sunucusu kullanmak, dikkate alınması gereken ek bir çözümdür. VPN'e benzer olmasına rağmen, proxy sunucusu VPN kadar güvenli değildir. Bununla birlikte, VPN kullanmak istemiyorsanız, proxy sunucusu, e-posta gönderirken IP adresinizi gizlemek için yeterince iyidir ve işinizi görecektir.